Valanthe (Val) Evenwood

"I'm not gonna take anything, honest..."

Description:

Skupině se představila jako cestující obchodnice, ale z jejích schopností vyplývá, že to přinejmenším nebude úplně celá pravda. Není běžné, aby cestující obchodníci na své nepřátele vrhali blesky… alespoň pokud se vezme v úvahu všeobecná představa o cestujících obchodnících. Do této představy také nezapadá její vzhled- velmi hezká půlelfka s černými vlasy a temně zelenýma očima, v šatech, které mění vzhled podle její nálady.
Co se dalších charakteristik týče, dá se říct, že Val se zatím jevila jako nepříliš komplikovaná bytost. Chytrá, sarkastická a se smyslem pro kousavý humor, láskou ke karbanu, v němž je až podezřele dobrá, a k velkým mírám alkoholu, ale jen v některých chvílích. Nesnáší, když jí někdo říká jejím plným jménem. Většina lidí ho stejně vyslovuje špatně.

Na otázky o svém původu, výchově a rodině odpovídá zdánlivě nesouvisejícími vtipy a hříčkami. Hodně mluví, působí otevřeně, ale když se pořádně zamyslíte nad obsahem jejích slov, zjistíte, že informací o ní samé poskytují překvapivě málo.
Ať už je to však jakkoli, družině zatím neprojevila jakoukoli neloajalitu, takže zatím nezavdala důvod k pochybám a příliš vtíravým otázkám.

Celkem vzato se dá říct, že ať už je ve skutečnosti kýmkoli, s jakoukoli minulostí, není ohledně toho dvakrát sdílná, a je možné, že ani nikdy nebude. Její hlavní zájem se právě nejspíš nachází v Masavě, městě, o němž přiznala, že ho velmi dobře zná, a je jím podle všeho někdo, koho zatím družina zná jen jako Alistaira.

Bio:

Valanthe (Val) Evenwood

Patroni Severu Erlin Valyriar