Patroni Severu

Na rozehřátí

Stalo se…

Zdravím Vás milí bojovínci. Máte za sebou pár těžkých dní. Přišli jste z různých míst a za různým účelem do země pod správcovství Masavského království, resp. na její samý okraj, konkrétně na kopce Umar. Zjistili jste, že ve zdejší malé vesničce Drybottom mají poměrně velký problém s neznámými útoky neznámých predátorů. Starosta vesničky Vás tedy prosí, abyste se vydali zapátrat po záškodnících.

Nejprve se vydáváte na sever, do osady Catfolků, protože vesničané je silně podezírají. Záhy ale zjišťujete, že oni mají stejný problém s útoky jako vesničané a že rádi domluví se starostou případnou spolupráci.

Dále při své cestě narazíte na malou chaloupku na kopci, a zjistíte, že se v ní skrývá druid, kterého, někteří z vás, měli zabít a přivést živého před starostu Aaroldu, města na okraji Jezera Zelených Trnů. Nakonec druida (Cendra) necháte zotavovat se a meditovat. O útocích nic neví, neboť přišel nedávno. Poté Vám poděkuje a nechá Vás pátrat dál.

Umar_hills.jpg

Narážíte, pod kopcemi, na jihozápadě, na malý srub, magicky chráněný. Protože ale Vaše kamarádka Val je šikovná, na past přijde a Vy se opatrně vydáte dovnitř srubu. Jste ale příliš opatrní, ten, kdo je vevnitř si Vás všimne a když přicházíte do první místnosti, je zahalena hustou mlhou a následně slyšíte kouzelná slova a pak už nic. Je Vám jasné, že někdo, kdo ovládá magii Vám právě utekl. Nalézáte dopis od party, která se snažila o totéž, jako Vy pár týdnů před Vámi a nalézáte také jejich společníka, probodnutého dýkou. Mimo jiné odhalujete zřejmého strůjce vražd – čarodějnici Merellu, které tento srub patří.

Dle poznámek z dopisu a přiložené mapy zjišťujete, že ještě více na jih jsou jakésy ruiny chrámu, a že předešlá výprava se tam chystá. Rozhodujete se, že tedy půjdete tou samou cestou. Ruiny chrámu leží v hlubokém lese, přesto jste překvapeni že je tam permanentní tma.

Po pár minutách po vstupu do lesa potkáváte Anath, místní druidku, od které se dozvídáte, že její smečka vlků, se kterou žila jí byla zabita a byla proměněna na stíny jakýmsi Shade Lordem, který je uvrhl do temnoty. A ve chvíli kdy se vzpamatovávala z toho šoku, že její vlci jsou mrtví přišla překrásná žena a byla až dychtivě zvědavá co se stalo. Pak ji prý bodla do zad a nechala ji vykrvácet. Les, který ještě není pod pláštěm temnoty ji ale vyslyšely a uzdravili její polomrtvé tělo a navrátili jí vytalitu.

wolf_girl_by_muckymuc-d64g5o9.jpg

S Anath se domlouváte, že se pokusíte vyhnat temnotu z ruin chrámu, který jak již víte byl zasvědcen bohu Amaunatorovi (slunce), z kterých ona zlo cítí. Přicházíte k ruinám a okamžitě na Vás útočí skupinka stínů. Pomocí Anath jejich útok odrážíte a mizíte pod ruiny. Zavírá se pod Vámi poklop. V chrámu je sposta skeletoů a stínů, podtupně celé podzemí čistíte. Nacházíte rozložené tělo dalšího společníka předchozí party a Carly – čarodějku, jejíž život visí na vlásku. Alespoň částečně ji uzdravujete a berete ji s sebou.

Poté, co Carly získá trochu sil Vám vypráví, že vstoupili do pasti – potkali tady jejího strýčka, Edwina, který na ně zaútočil. Ji a jejího parťáka uvěznil a odvedl, zřejmě jejího bratra Alistaira, po kterém se neustále ptá a brečí, když Vy říkáte, že nevíte kde je. Vaše osudy jsou s Carly očividně velmi blízce spojeny – Val se neustále ptá na Alistaira a od Alwina se dozvídáte, že Carly je jeho sestřenice.

Po vyčištění celého podzemí sestupujete ještě do nižšího patra. Pronikáte do obrovské kruhové místnosti s velkou skleněnou kupolí, v které zeje díra. Uprostřed místnosti je velký kruhový bazén plný zlata a drahého kamení a jako třešnička na dotru, na této hromádce spí rudý drak. Váš spolubojovník Lizard, který zjevně draka poznává se proti němu rozbíhá – dostává však jen pecku od neviditelné stěny, která draka obklopuje.

smaug_asleep.jpg

Když nenacházíte v tomto místě žádnou příležitost odcházíte na povrh. Lizadr, který je rozrušený z toho, že nemohl draka zabít se vrhne na Merellu a mají spolu intimní chvilku v křoví. Vy se mezitím rozestavíte kolem plácku, kde předtím Merella byla a útočíte na ni ze zálohy. Merella nemá šanci, po skvělém sexu s palladinem je více než překvapená a po pár desítkách vteřin umírá. Ještě než zemře Vám poví, že Alistair byl odvlečen Edwinem, zřejmě do Masavy.

Vracíte se do Drybottom. Starosta Vám velmi děkuje. Navíc jste mezitím ještě pomohli místnímu klerikovy, který Vám dává mocné dary, děkuje Vám za pomoc a přeje Vám hodně štěstí.

Jako poslední, Alwin a Val dostávají dopisy. Val svůj přečíst nechce, ale naléhá, ať se do Masavy vydáte co nejdříve. Alwin Vás seznamuje s celým jeho obsahem. Je od jeho bratra, krále Masavy Aera, který píše, že situace je více než zlá a prosí bratra o pomoc. Tlačí na Alwina, aby do města pronikl co nejtišeji a ve vší nenápadnosti. Navíc ho varuje před použitím kouzel na ulicích – jsou vždy detekovány.

Nyní máte pár možností: Do Masavy vedou tři brány – dvě severní, jedna jižní, po celém obvodu jsou strážné veže. Přes Masavu teče z elfího Slunečného hvozdu řeka, která, jak si Alwin pamatuje je chráněna z obou břehů věží se střílnami a každý kdo přijel do města po řece musel být legitimován.

Uvědomte si prosím před začátkem nového sezení možné důsledky vašeho osobního plánu.

Comments

Erlin Erlin

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.