Patroni Severu

Masava v obležení magie

Recap session 2

Kerghanův deník

Masava. Spousta promenád a pozlátek, na jejichž výčet je škoda stran mého deníku. A palác ještě honosnější. Když jsem přišel do trůnního sálu, pochopil jsem, proč tu mají takové problémy. Když se král Aero rozptyluje takovou parádou, je jasné, že se nemůže pak soustředit na vládu a dělat správná rozhodnutí. Navíc z toho jeho naleštěného brnění byla moje róba celá nesvá. Taky by mu neuškodilo pořídit si normální rádce a ne tu bandu nalíčených modelů. Byl rozhodně nejvyšší čas, aby přišel někdo jako já. Začínám pomalu chápat Edwina. Ale úkol zní jasně a s Edwinem to nemůže dopadnout dobře, i kdyby mu pomáhali draci třeba dva.
Nechtěl jsem udělat špatný první dojem, tak jsem přijal jako doprovod dvojici ‘společníků’. Val, holka, která doma moc kázně rozhodně neměla, od pohledu dobrodruh. Tím druhým je Killien Kladka, fúze podnikatele, žoldnéře a blázna. Ještě se nám na paty pověsila nějaká elfí holka s lukem, asi aby zapůsobila na krále a získala lepší pozici v jeho fanklubu. Později jsme se ji párkrát pokusil setřást, ale vždycky nás vystopovala. Hraničáři…
Vodítka vedla do městských katakomb. Co nám kladlo odpor, bylo zničeno. Val i Killiena jsem odhadl dobře. Moji služebníci jim nevadili. Spíš bylo nutné krotit je dva navzájem.
Poznámka: znovu navštívit katakomby, ochránit sarkofág před zloději.
Nakonec vyplynulo, že si z nás Aero dělá dobrodruhy, co mu budou lézt do problémových katakomb. No aspoň jsme našli trolla, sloužícího nějakému výrobce golemů, právě vezoucího mrtvá těla svému pánovi jako materiál. Zajímavé. Nechal se přesvědčit a zavedl nás za oním řemeslníkem. Byl trochu osobitý, ale takových pracovitých lidí si já vážím, i když pracoval pro Edwina. Dostali jsme z něj informace o upírech podporujících Edwina. Rozhodli jsme se vydat se za nimi a postarat se, aby mu nepomohli, až přijde na řadu on.
Byl jsem zklamán. V Masavě jsou i krvesavci zdegenerovaní. Když jsme se s nimi setkali, vzpomněl jsem si na incestní šlechtu v jednom nedalekém království. Ti upíři si zkrátka neuvědomovali, o co tady běží. Nebo byla koupel s Killienem v bazénu krve jejich plánem? Toho momentu jsme využili. Upíři bojovat trochu uměli, ale nakonec podlehli těm nejmocnějším kouzlům z mého arzenálu. Když padli, jejich rakve už dávno hořely ve sklepě jejich podzemního sídla. Myslím, že jejich zničením jsme prokázali službu celému jejich pokolení. Třetí upír, nějaký jejich vězeň, působil už o dost věrněji klasickému upířímu arechtypu, ale byl příliš nepřátelský a musel být také zničen. Val vykradla šperky, Killien svatební šaty upírky. Dobré vědět, že jsou na peníze. Ale bylo tu ještě něco. Úlomek jistého mocného artefaktu, kousek čepele z meče. Těžko říct, jak se k upírům, navíc k takovým úpírům, mohl dostat.
Už jsem měl dost nádenických prací. Na hradě jsem si prošel knihovnu. Bylo poznat, že Edwin si vše podstatné přemístil do univerzitní knihovny. Po nutném odpočinku jsme v přestrojení vyrazili do oné magické školy. Edwinova sekretářka byla příliš podezíravá a Killien ji jednou ranou poslal do říše snů. Takže další zdržování kvůli úklidu jí a těch stráží, které jí přišly na pomoc. Cesta až na vrchol do Edwinovy pracovny byla přehrazena dvěma patry labyrintu stvořeného magií. Tady se hodily schopnosti Val. S trochou akrobacie jsme se dostali až ke schodům do ředitelské pracovny, kam jsem celou tu dobu šetřil své síly. Před nimi se ale ještě nacházela Edwinova osobní laboratoř. Kromě polotovaru magického brnění nás zaujal muž připoutaný k něčemu, co bych nazval operační stůl. Tedy hlavně Val zaujal. Poznala ho. Začala docela dotěrně slibovat, jen abych z něj očarování sejmul. Službička v budoucnu se bude hodit. Souhlasil jsem. Chvíli to vypadalo, že nás ta holka opustí kvůli němu, ale nechal jsem ho hlídat částí mých služebníků a mohli jsme pokračovat do pracovny.
Edwin měl právě něco rozdělané a seděl za svým stolem. Vlastně nás vítal. Nejdřív jsem si myslel, že nás chce nějak podvést a rozkázal jsem mu, aby se vzdal. Z našeho dialogu dialogu sice těm dvěma došlo, že mám i vyšší poslání, ale aspoň budou důvod víc se mě obávat. Edwin reagoval zvláštně. Cítil jsem, že něco nehraje a nikde nebyl ten drak, kterého jsem také čekal. Rozkázal jsem svým služebníkům, aby se ho chopili. Začalo krátké střetnutí. Každý do Edwina párkrát seknul a jeho tělo se změnilo ve sníh a led. Byl zpropadenou iluzi! Prozkoumali jsme zbytek pracovny. Za tajnými dveřmi se nacházela mrtvola Edwina. Ohledal jsem ji a bylo mi jasné, že Edwin je po smrti minimálně půl roku. To znamená ještě před začátkem událostí v Masavě. Dostali jsme loutku, ale kdo je loutkař a kde je?
Nicméně můj úkol, jak byl zadán, je prozatím splněn. Navíc jsem se stal novou hlavou magické školy a jako bonus mám šlechtický titul.
Masavo, připrav se na nový Řád!

Comments

Erlin Gildan

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.